Szukaj

e-dziennik

Hoffmanowa logo
Szkoła Podstawowa Nr 1
im. Klementyny Hoffmanowej
w Tarnowie
ul.Reymonta, 33-100 Tarnów
Tel.(014) 636-37-40

Copyright: Tworzenie stron www
SystemArt
 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 2017-08-30 16:40:00

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017 r.

 • godz. 9:00 - Msza Św. w Kościele Księży Misjonarzy
 • godz.10:00 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w sali gimnastycznej dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

Zebrania dla Rodziców uczniów klas pierwszych odbędą się także w dn. 4 września 2017 r. o godz. 17:00.

Od 4 września obecna strona internetowa naszej szkoły zostanie zmieniona i będzie dostępna pod adresem: http://sp1tarnow.pl

Rozpoczęliśmy wakacje 2017-06-23 22:40:00

W dniu 23 czerwca wybrzmiał ostatni dzwonek w roku szkolnym 2016/2017. Po Mszy Świętej w kościele Księży Misjonarzy uczniowie wraz z nauczycielami i wychowawcami zebrali się w sali gimnastycznej. Pan Dyrektor Adam Wojerz wręczył nagrody książkowe uczniom, który uzyskali najwyższe wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, a także tym, którzy mieli 100% frekwencję.

Tytuł Pierwszego Ucznia Szkoły Podstawowej i pamiątkową statuetkę otrzymała Aleksandra Wójcik z kl. VIb, zaś wśród uczniów gimnazjum tytuł ten otrzymał Dominik Świątek z kl.III ag, który swoją statuetkę odebrał podczas uroczystości zakończenia nauki w gimnazjum. Gratulujemy!!!

Pan Dyrektor wręczył także nominacje członkom nowo wybranych samorządów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

Życzymy wszystkim udanych wakacji!!!

fot. Sylwia Szafarz-Zakrzewska

Podsumowanie pracy świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2016/2017 2017-06-22 12:38:00

Kolejny rok nauki za nami, więc nadszedł czas na podsumowanie wszystkich działań w świetlicy szkolnej.

Uczniowie, którzy w roku szkolnym 2016/2017 przebywali w naszej świetlicy, uczestniczyli w różnych formach zajęć: wychowawczych, edukacyjnych, czytelniczych, biblioterapeutycznych, plastyczno - technicznych, profilaktycznych, psychoedukacyjnych, patriotycznych, ekologicznych, ruchowych oraz muzycznych (więcej...)

"Ale to już było" - zakończenie klas III 2017-06-21 16:18:00

 czerwca uczniowie klas trzecich przedstawieniem „Echo trzech lat nauki” podsumowali pierwszy etap nauki w szkole.

Dziękując zaproszonym gościom - Dyrekcji, Nauczycielom i Rodzicom – przypomnieli w wierszach, piosenkach i tańcach, jakie wydarzenia miały miejsce podczas kolejnych lat nauki. Uroczystość rozpoczęła się polonezem, który wywarł wielkie wrażenie na zebranych gościach. Na zakończenie trzecioklasiści wspólnie zaśpiewali piosenkę do melodii „Ale to już było..”, do której sami napisali tekst.

Myślę, że dzień ten na długo zapadnie w pamięciach gości i trzecioklasistów.

fot. Renata Brzezińska

fot. Ewelina Witos

Rozdanie nagród i dyplomów 2017-06-20 17:06:00

Zbliża się koniec roku szkolnego i czas podsumowań. W dniu 20 czerwca odbył się apel, podczas którego zostały rozstrzygnięte konkursy i akcje charytatywne zorganizowane w Szkole Podstawowej i Gimnazjum. Były to konkursy matematyczne, informatyczne, historyczne, z języka angielskiego oraz zbiórka surowców wtórnych. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody i dyplomy.  

Pamiątkowe dyplomy otrzymali zdobywcy honorowego tytułu Tarnowskiej Marki Talentu za wybitne sukcesy - Kamila Migda z kl. III d, Zofia Świątek z kl. III d, Mateusz Gałek z kl. II d, Justyna Prokopowicz z kl. IV c, Julia Rojek z kl. I ag i Mikołaj Grela z kl. II bg oraz Chór "Allegretto", a uczniowie zaangażowani w wolontariat otrzymali podziękowania

Mikołaj Walkowicz z kl. II bg opowiedział o XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, w której uczestniczył jako poseł wraz z trojgiem uczniów Gimnazjum nr 1.

Pani Renata Brzezińska - opiekun Samorządu Szkolnego - ogłosiła wyniki wyborów do Samorządu na rok szkolny 2017/2018, zaś Pan Dyrektor Adam Wojerz wręczył podziękowania dla uczniów klas szóstych działających w Samorządzie w bieżącym roku szkolnym.

fot. Sylwia Szafarz-Zakrzewska

Wybory do Samorządu Szkolnego 2017-06-20 17:28:00

W dniu 19 czerwca odbyły się wybory do Samorządy Szkolnego. Wzięło w nich udział 323 uczniów i 26 nauczycieli. Decyzją wyborców nowy samorząd będzie działał w składzie:

 • przewodnicząca - Małgorzata Rozowska
 • z-ca przewodniczącej - Kinga Sowa
 • skarbnik - Natalia Stoszko
 • sekretarz - Dominika Winter
 • działacze sekcji: Katarzyna Ukleja, Emilia Niedbałowska i Izabela Wzorek.

fot. Renata Brzezińska

Bezpieczne wakacje 2017-06-20 17:43:00

Wakacje już za kilka dni dlatego warta zadbać o bezpieczeństwo dzieci podczas wypoczynku letniego. 19 czerwca 2017 r. zorganizowane zostały spotkania z panem dzielnicowym Grzegorzem Krupą KP – Zachód  w Tarnowie dla uczniów  klas I-III.

Głównym zagadnieniem omawianym podczas tych zajęć była zasady bezpieczeństwa obowiązujący podczas wakacji Zajęcia miały charakter edukacyjno–profilaktyczny, ponieważ z jednej strony wzbogaciły lub zaktualizowały wiedzę uczniów o zagrożeniach i sposobach radzenia sobie w trudnych sytuacjach, a z drugiej uświadomiły, które zachowania mogą są ryzykowne i niebezpieczne.

fot. Patrycja Sikorska

Poradnik bezpiecznego wypoczynku 2017 2017-06-19 17:53:00

„Poradnik bezpiecznego wypoczynku 2017”- przeczytaj i poczuj się bezpiecznie podczas wakacji.

Zajęcia w Izbie Pamięci AK 2017-06-19 20:32:00

Pod koniec maja i w czerwcu uczniowie klas piątych i szóstych uczestniczyli w lekcji historii w Izbie Pamięci AK. W dniu 19 czerwca udali się tam uczniowie klasy Vb z wychowawcą p. Sylwią Szafarz-Zakrzewską. 

W czasie zajęć prowadzonych przez p. Agnieszkę Grelę – pracownika  tarnowskiego muzeum -  uczniowie zostali wprowadzeni w trudny temat II wojny światowej, poznali historię Polskiego Państwa Podziemnego, sił zbrojnych działających w kraju oraz na Zachodzie. Poznali także losy żołnierzy z ziemi tarnowskiej i ich szlaków bojowych.

Uczniowie mieli możliwość wykonania ulotek konspiracyjnych i własnoręczne wybić emblemat orzełka Armii Krajowej. Mogli także wczuć się w rolę partyzantów i wziąć do ręki STENA – replikę najbardziej popularnej wśród partyzantów broni.

DSC_0008.JPG

galeria zdjęć

Bezpieczny wakacyjny odpoczynek - cykl zajęć profilaktycznych w świetlicy szkolnej 2017-06-16 23:07:00

Nadchodzi  lato i zbliżają się wakacje, które są czasem odpoczynku, słonecznej pogody  i zabawy. W związku z tym wychowankowie naszej świetlicy uczestniczyli w cyklu zajęć  edukacyjnych, plastycznych i muzycznych ukazujących uroki lata oraz w zajęciach profilaktycznych i pogadankach o bezpiecznych zabawach w czasie wakacji (więcej...)

IMG_0600.jpg

"Bieg po zdrowie" 2017-06-20 17:51:00

"Bieg po zdrowie” to nowy program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami-psychologami z Uniwersytetu Warszawskiego.

W roku szkolnym 2016/2017 w miesiącach II – V w naszej szkole realizowany był ten program w klasach IV a, IV b i IV c.

Program skierowany jest do dzieci uczęszczających do IV klasy szkoły podstawowej (grupa wiekowa 9-10 lat). Za główny cel programu obrano opóźnienie lub zapobieżenie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży oraz pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego. Istotnym celem realizowanej edukacji prozdrowotnej jest zwiększanie wiedzy uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.

Realizowane w ramach programu „Bieg po zdrowie” zajęcia są prowadzone za pomocą bardzo zróżnicowanych metod aktywizujących, które dostosowano do wieku odbiorców. Podstawą zajęć jest stymulowanie kreatywności i aktywności. Podczas cyklu zajęć dzieci przeprowadzają wywiady z osobami niepalącymi, liczą koszty jakie generuje palenie papierosów, pracują w grupach przy tworzeniu antyreklamy dla papierosów lub tworzą komiks z bohaterami programu. Aktywny udział dzieci sprzyja identyfikowaniu się z omawianą tematyką i motywuje do tego, aby zdobytą wiedzę i umiejętności stosować w codziennym życiu. Program skierowany jest również do rodziców lub opiekunów uczniów, ich udział we wspólnej zabawie zwiększa skuteczność programów profilaktycznych.

Do realizacji programu przygotowano atrakcyjne, bogato ilustrowane materiały, między innymi podręcznik dla nauczyciela, zeszyt ćwiczeń dla ucznia, plakaty, ulotkę informacyjną dla rodziców, filmy edukacyjne dla rodziców i nauczycieli. Filmy pozwalają na szybkie i łatwe zapoznanie się z programem, poznawanie kluczowych wskazówek dotyczących wychowywania dzieci, poznawanie sposobów komunikowania się z dzieckiem, radzenie sobie z uzależnieniami dzieci, rozwijają umiejętność rozwiązywania swoich problemów…

W przyszłym roku szkolnym planowany jest udział naszych uczniów w kolejnej edycji programu.

 fot. Patrycja Sikorska

Popołudniowe spotkanie - talentów odkrywanie 2017-06-09 21:33:00

9 czerwca uczniowie, ich rodzice i nauczyciele wspólnie wzięli udział w POPOŁUDNIOWYM SPOTKANIU - TALENTÓW ODKRYWANIU. Najpierw wszyscy zainteresowani mieli okazję uczestniczyć w ciekawych eksperymentach, pokazach, grach i zabawach, sprawdzić się w konkurencjach sprawnościowych oraz rozwiązywaniu zadań z różnych dziedzin. Przeprowadzono egzamin na kartę rowerową i rozegrany został także turniej piłki nożnej o puchar Dyrektora ZSO nr 5 w Tarnowie, którego zwycięzcą została reprezentacja rodziców klas I-III. Finałową część spotkania stanowił pokaz umiejętności wokalnych, tanecznych, gry na instrumentach, akrobacji i sztuk walki w wykonaniu naszych utalentowanych uczniów. Przez całe popołudnie można było również korzystać z oferty słodkiego bufetu w świetlicy szkolnej. 

fot. Jarosław Zakrzewski

Dzień Sportu 2017-06-08 19:35:00

8 czerwca 2017 r. odbył się Dzień Sportu. W tym roku miał on szczególny charakter, gdyż był połączony z otwarciem nowych boisk szkolnych. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: p. Bogumiła Porębska - Dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Tarnowa, p. Katarzyna Mróz - środkowa reprezentacji Polski w piłce siatkowej oraz ksiądz Marian Oleksy, CM - proboszcz Parafii Św. Rodziny w Tarnowie, który dokonał aktu poświęcenia obiektu.

Uczniowie mieli okazję wykazać się sprawnością i duchem sportowej rywalizacji biorąc udział w międzyklasowych zawodach sportowych. W zawodach wzięli także udział dzieci reprezentujące Przedszkole nr 34 w Tarnowie. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

fot. Jarosław Zakrzewski

Klasa 3a w Muzeum Etnograficznym 2017-06-11 19:54:00

5 czerwca klasa III A uczestniczyła w kolejnym, cyklicznym spotkaniu w Muzeum Etnograficznym. Tym razem uczniowie mieli okazję zapoznać się z życiem w wiejskiej chacie na przełomie XIX i XX wieku.Podczas spotkania uczniowie oglądali liczne eksponaty, które wykorzystywane były przy podstawowych czynnościach gospodarczych takich jak gotowanie czy spożywanie posiłków. Dzieci poznały również nazwy dawnych zawodów, technik i produktów.

fot. Anna Pędrak

Wycieczka do Ojcowa i Ogrodzieńca 2017-06-03 20:04:00

1 czerwca uczniowie klas piątych wraz z wychowawcami wybrali się na dwudniową wycieczkę do Ojcowa i Ogrodzieńca.

Pierwszy dzień spędzili spacerując po Ojcowskim Parku Narodowym, zwiedzając Grotę Łokietka, a także dziedziniec zamku w Pieskowej Skale i maczugę Herkulesa. Popołudnie i wieczór upłynął na grach i zabawach na świeżym powietrzu na terenie Ośrodka Edukacyjnego Parków Krajobrazowych w Smoleniu.

Drugi dzień rozpoczęli od zwiedzania ruin zamku w Ogrodzieńcu. Następnie korzystali z atrakcji Parku-Ogrodzieniec. Zwiedzili tam Park Doświadczeń Fizycznych, przekonując się, że fizyka wcale nie musi być nudna. Obejrzeli średniowieczne zamki w miniaturze, odwiedzili Dom Strachów, przenosząc się w świat legend, z których słynie Jura Krakowsko-Częstochowska, a także mieli okazję przejechać się po torze saneczkowym.

Pogoda dopisała i w dobrych humorach powrócili do Tarnowa.

DSC_0190.jpg DSC_0290.jpg

galeria zdjęć

Dzień Dziecka w świetlicy szkolnej 2017-06-03 19:56:00

1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Jest to święto wszystkich dzieci na całym świecie. Również w świetlicy szkolnej obchodzono uroczyście ten dzień. Uczniowie uczestniczyli bowiem w różnych zajęciach, konkursach i zabawach zorganizowanych przez wychowawców świetlicy z okazji  Dnia Dziecka (więcej...)

IMG_0522.jpg

Portret Mamy słowem malowany w świetlicy szkolnej 2017-05-26 22:02:00

Każdego roku  26 maja obchodzimy Dzień Matki. Jest to szczególny dzień, w którym wszystkie dzieci składają  życzenia oraz wyrażają szacunek i wdzięczność dla swoich mam, obdarowując je laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju własnoręcznie wykonanymi upominkami.

To święto ma na celu okazanie mamom miłości, jak również podziękowanie im za opiekę i trud  włożony w nasze wychowanie. Również w świetlicy szkolnej uczniowie  przygotowywali się do obchodów Dnia Matki, biorąc udział w zajęciach wychowawczych, plastycznych i konkursie literacko-plastycznym „Portret Mamy słowem malowany”, mających na celu wzmocnienie więzi rodzinnych (więcej...)

IMG_7960.jpg

Klasy III c i III d w Krynicy 2017-06-10 22:11:00

W dniach 24, 25 maja uczniowie  klasy III C oraz III D byli na wycieczce w Krynicy. Poznawali walory uzdrowiskowe, rekreacyjne i turystyczne tej miejscowości.

Wyjeżdżali kolejkami na Jaworzynę i Górę Parkową, byli w Muzeum Zabawek, smakowali wody w pijalni, zwiedzali Krynicę poznając jej historię i postaci z nią związane. Najwięcej emocji dostarczył wszystkim Park Linowy, gdzie mogli się sprawdzić podczas wykonywania kolejnych zadań: ścianki wspinaczkowej, skoku wahadłowego, pokonywania tras linowych, marszu na orientację połączonego z rozwiązywaniem szyfrów i zagadek.

_DSC1275.jpggaleria zdjęć

Euro-Hoffmaniacy zwycięzcami w Grze Miejskiej 2017 2017-05-25 13:59:00

23 maja odbyła się kolejna edycja Gry Miejskiej, której pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Tarnów prowadzony przez firmę euroPiM s.c. M. P. Kłusek w Tarnowie przy współpracy Fundacji Regionalnego Rozwoju Edukacji.

Nasza drużyna, która wybrała dla siebie nazwę Euro-Hoffmaniacy, wystąpiła w składzie: kapitan - Szymon Ogarek z klasy VI b oraz Michał Wzorek z klasy VI b i Adrian Filip z klasy V b. Opiekunem drużyny była pani Renata Brzezińska. Gra rozpoczęła się w Parku Strzeleckim o godz. 10.00. Zadaniem uczestników było dotarcie do 10 punktów kontrolnych na terenie Tarnowa, w których zostały przydzielone zadania do wykonania. Tematyka zadań dotyczyła wiedzy o Unii Europejskiej i krajów członkowskich, programu Erasmus i Traktatów Rzymskich. Tegoroczna edycja wzbogacona została o zadanie specjalne związane z miastem Tarnów i jego zabytkami.

Miło nam poinformować, że na 14 drużyn Euro-Hoffmaniacy okazali się najlepsi.Gratulujemy zwycięstwa! 

Pełna relacja z gry wraz z fotorelacją na stronie organizatora - kliknij tutaj.

Świetlica na tropie talentów 2017-05-28 20:09:00

W maju uczennice naszej szkoły i świetlicy wzięły udział w konkursie plastycznym „Wyobraźnia kazała mi odbyć tę podróż - Pocztówka z Afryki”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 18 w ramach projektu „Osiemnastka” na tropie talentów (więcej...)

Wycieczka klasy IV c do Odrzykonia, rezerwatu "Prządki" i Stępiny 2017-05-22 16:38:00

W piękny majowy piątek 19 maja klasa IV c i czterech uczniów z klasy V b wraz z opiekunkami, p. Renatą Brzezińską i  p. Anną Kopeć udali się na wycieczkę. Program wycieczki obejmował zwiedzanie zamku Kamieniec w Odrzykoniu, spacer po rezerwacie Prządki oraz zwiedzanie schronu kolejowego Stępina-Cieszyna.

Kamieniec to warownia obronna z XIV w. położona na wzgórzu, na skraju Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Na terenie ruin zamkowych uczniowie wysłuchali ciekawych informacji przekazanych przez panią przewodnik, obejrzeli Muzeum Zamkowe i Salę tortur. Mieli również możliwość  zakupu pamiątek oraz spróbowania swoich sił w strzelaniu z łuku. Pobyt na zamku zakończył się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Schronieniem od upału było przejście czarnym szlakiem przez las w rezerwacie "Prządki". Po drodze uczniowie podziwiali oryginalne kształty ostańców skalnych zbudowanych z piaskowca ciężkowickiego.

Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie z przewodnikiem fragmentu niemieckich fortyfikacji z czasów II wojny światowej - schronu kolejowego o długości 383 m. w Stępinie, po czym, korzystając z ładnej pogody, uczniowie mieli czas na wspólne gry i zabawy. 

WP_20170519_10_50_08_Pro_LI.jpg

Klasa II d na warsztatach „Mućka na wypasie” 2017-05-17 16:55:00

W dniu 16 maja 2017 r. klasa IId uczestniczyła w warsztatach „Mućka na wypasie”  w Muzeum Etnograficznym. Zajęcia miały na celu nie tylko przybliżyć dzieciom zwierzęta wiejskie, rolę w gospodarstwie i kulturze ludowej, ale też uwrażliwić na ich los. W części teoretycznej zwrócono również uwagę na chów zwierząt dawniej i obecny przemysłowy. Główną atrakcją było dojenie sztucznej krowy o realistycznych wymiarach. Na zakończenie zajęć dzieci malowały własną krowę, którą można oglądać przed muzeum.

P1050235.jpg

galeria zdjęć

Przyszli uczniowie 2017-05-17 18:42:00

Już niedługo wakacje, a po nich nowi uczniowie rozpoczną naukę w naszej Szkole. Aby przygotować obecnych „starszaków” do zmiany oraz oswoić ich z nowym otoczeniem, przedszkolaki zostały zaproszone do zwiedzania szkoły. Odwiedziły nas dzieci z Przedszkoli na 17, 20 i 34. Podczas tych odwiedzin dzieci poznały pracowników szkoły, budynek, zobaczyły przebieg lekcji, a także porozmawiały ze swoimi starszymi kolegami. Mamy nadzieję, że po wakacjach chętnie założą tornister i pojawią się przy ul. Reymonta 30. Zapraszamy!

fot. Patrycja Sikorska

„Zielona szkoła” klas szóstych w Groniu 2017-05-16 22:32:00

„Zielona szkoła” klas szóstych w Groniu /8-11 maja 2017 r./ w opiniach uczestników:

„8 maja rano wyjechaliśmy spod szkoły na wycieczkę do Gronia. Po drodze zwiedziliśmy Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce i kościół Matki Boskiej Ludźmierskiej oraz Ogród Różańcowy. 9 maja pojechaliśmy do Zakopanego, na Krupówki i wyjechaliśmy na Gubałówkę. 10 maja odwiedziliśmy Termy w Bukowinie Tatrzańskiej i spędziliśmy tam wspaniałe chwile. W dniu wyjazdu zwiedziliśmy zaporę w Niedzicy. Większość czasu spacerowaliśmy i podziwialiśmy widoki. Wycieczka była bardzo udana.”  /Julia Jabłońska, Oliwia Malisz/ 

 „Jestem zadowolona z wycieczki ponieważ były super atrakcje i fajny ośrodek. Były piękne widoki i super się bawiliśmy razem.”

 „Jestem zadowolony z wycieczki, ponieważ ośrodek był miły i łóżka były wygodne. (…) Bawiłem się świetnie.”

„Najbardziej podobały mi się Termy Bukowina. Dobrze zrobiły nam również spacery na świeżym powietrzu.”

„Było bardzo dobre jedzenie, super atrakcje oraz piękne widoki.”

„Wycieczka była ciekawa ponieważ było dużo spacerów. (…) Najlepszy był „skrót roku” z elektrowni do autobusu.”

„Ogólnie na całej tej wycieczce było super.”

20170509_110653.jpg 20170511_101950.jpg

galeria zdjęć

Klasa III d w Fabryce Przyszłości 2017-05-14 21:34:00

W dniu 9 maja uczniowie klasy 3d odwiedzili Fabrykę Przyszłości w Tarnowie. Brali udział w zajęciach, podczas których poznawali tajniki gry planszowe Monster Quiz. Gra łączy w sobie grę planszowe z aktywnością Monster Quiz oraz pracą na  tablicy interaktywnej. Zabawie towarzyszyły emocje związane z rywalizacją i odkrywanie nowych możliwości.

"Książka naszym przyjacielem" - cykl zajęć czytelniczych w świetlicy szkolnej 2017-05-12 19:39:00

Tradycyjnie miesiąc maj jest poświęcony książce, bibliotekarzom i bibliotece oraz czytelnictwu. Czytanie książek uczy nas wyrażać swoje myśli, rozwija nasze uczucia, dostarcza wiedzy o innych krajach i kulturze a także rozwija myślenie i fantazję. W związku z tym wychowankowie naszej świetlicy uczestniczyli w różnorodnych zajęciach i konkursach mających na celu zachęcenie ich do czytania książek i czasopism oraz rozbudzenie zainteresowań czytelniczych (więcej...)

IMG_7763.jpg IMG_7747.jpg

Otrzymaliśmy Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki 2017-05-12 18:58:00

Projekt „Wszystkie Kolory Świata” miał na celu uwrażliwić uczniów na problemy i potrzeby dzieci w krajach rozwijających się, szczególnie w Angoli. Celem projektu było przekazanie dzieciom wiedzy o działaniach humanitarnych prowadzonych przez UNICEF, kształtowanie postawy otwartości i tolerancji na inne kultury oraz rozbudzanie wrażliwości społecznej i postawy pomocowej. W ramach akcji zbierane były także fundusze na zorganizowanie kampanii szczepień dzieci w Angoli. Nasza Szkoła zrealizowała zakładane cele i otrzymała Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki

Klasy drugie na wycieczce w Bartniku Sądeckim 2017-05-08 18:51:00

W dniu 8 maja 2017 r. uczniowie klas: 2c, 2d i 2e wraz z wychowawcami udali się do skansenu Sądecki Bartnik w Stróżach. Nauka robienia świec z pszczelego wosku oraz degustacja miodów były początkiem lekcji pt. "Wielka przygoda z małą pszczołą". Uczniowie zwiedzili pasiekę oraz muzeum pszczelarstwa. Poznali także mieszkańców zwierzyńca, odbyli przejażdżkę bryczką po okolicy, a szczególną atrakcją była jazda wierzchem na kucyku.

DSC_0268.jpg DSC_0076.jpg

galeria zdjęć

Konkurs językowo-plastyczny "My favourite pet" rozstrzygnięty 2017-05-17 21:59:00

W dniu 5 maja 2017 r. odbyło się ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród i dyplomów w Szkole Podstawowej nr 5 w Tarnowie, która zorganizowała MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKOWO-PLASTYCZNY „My favourite pet“ / "Mein Lieblingstier". Wzięło w nim udział 11 uczniów naszej szkoły z klas IV-VI, którzy wykonali prace plastyczne dowolną techniką zawierające treści językowe.

Miło nam poinformować, że prace dwóch uczennic klasy 5b - Diany Szczygieł i Natalii Wójcik znalazły się pośród wyróżnionych. Konkurencja była duża, bowiem w kategorii język angielski zostało wykonanych ok. 70 prac. Uczennice wykonały prace pod kierunkiem p. Sylwii Szafarz-Zakrzewskiej. 

20170515_114055.jpg

Konkurs plastyczny „Nie tylko boso przez Polskę i Świat" rozstrzygnięty 2017-05-06 19:06:00

W ramach konkursu plastycznego zorganizowanego przez pedagoga szkolnego – p. Patrycję Sikorską uczniowie klas I – VI wykonali plakaty ukazujące ciekawe miejsca w POLSCE lub na ŚWIECIE, które warto odwiedzić.

 • Zwycięzcami konkursu zostali: MILENA JURAS i DAWID KAPIAS z klasy II b – otrzymują oni tytuł „ZAKRĘCONEGO OBIEŻYŚWIATA”.
 • II miejsce – SEBASTIAN WÓJCIK z kl. III c, MARTYNA IWANIEC z kl. III b oraz OLIWIA CHMURA z kl. III b. 
 • III miejsce – GABRIELA STRYCZULA i NADIA SŁOWIK z kl. III a. 

WYRÓŻNIENIA:

 • Antoni Przybyło kl. III c
 • Maksymilian Marcinek kl. III c
 • Mateusz Malec kl. III c
 • Paulina Nowak kl. III c
 • Jakub Molczyk kl. II e
 • Kamil Łabędź kl. IV a
 • Kamila Migda kl. III d
 • Aleksandra Serafin kl. II c
 • Łucja Kawula kl. II b
 • Amelia Jurasz kl. II b

MAŁE WYRÓŻNIENIA: Julia Wójcik kl. III c, Wiktoria Wadoń kl. III c, Zofia Chrupek kl. III c, Gabriela Gałecka kl. IV b, Nikola Lesiak kl. VI a, Kamil Pudło kl. II a, Jakub Kosiński kl. II a, Marek Stanczykiewicz kl. III a, Zofia Wrońska kl. II e, Julia Milówka kl. II b, Nikola Jucha kl. II b, Natalia Szczurek kl. II c, Karolina Kania kl. III a, Piotr Płoskonka kl. III c, Zuzanna Tabiś kl. II c, Gabriela Płoskonka kl. II c, Sylwester Wawrzon kl. II b, Miłosz Bień kl. II b, Maciej Ropski kl. II d, Konrad Tryba kl. II d.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Tarnowie wyraża serdeczne podziękowania dla  Pana Józefa Krawczyka (Ośrodek Szkolenia Kierowców „KRAMEX”) oraz Pana Janusza Hudymy (Firma Handlowa „SELECT”) za współpracę i pomoc w ufundowaniu nagród w konkursie.

fot. Patrycja Sikorska

Święto Konstytucji 3. Maja 2017-04-28 18:00:00

28 kwietnia odbyła się akademia z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy 2 ag pod kierunkiem p. Joanny Budzik i Beaty Wyroby. Część artystyczną rozpoczął tradycyjny polski taniec - polonez. Następnie uczniowie przypomnieli fakty związane uchwaleniem Konstytucji Majowej. O oprawę muzyczną uroczystości zadbał chór szkolny "Allegretto" pod dyrekcją p. Joanny Stępień.

fot. Sylwia Szafarz-Zakrzewska

Święta majowe w świetlicy szkolnej 2017-04-27 19:57:00

Maj jest miesiącem szczególnym dla naszej Ojczyzny. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są bowiem w Polsce święta upamiętniające najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii polskiej państwowości.

1.Maja obchodzimy Święto Pracy. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jest świętem obchodzonym 2. Maja. W tym dniu przypominamy sobie o historii i znaczeniu biało - czerwonej flagi. Narodowe Święto Trzeciego Maja to święto państwowe, które jest obchodzone na pamiątkę uchwalenia w 1791 roku Konstytucji 3. Maja.

Tematyka tych świąt była okazją do pogadanek i rozmów w ramach zajęć edukacyjnych z wychowankami naszej świetlicy o rozbudzaniu szacunku do ludzi pracy, symbolach narodowych, patriotyzmie i znaczeniu Ojczyzny w naszym życiu (więcej...)

IMG_7716.jpg IMG_7729.jpg

31. Tarnowska Nagroda Filmowa 2017-05-03 17:33:00

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcjach filmów Młodego Widza w ramach 31. Tarnowskiej Nagrody Filmowej.

X edycja konkursu "PAIR PLAY" 2017-04-27 19:00:00

W dniu 27 kwietnia b.r. w naszej szkole rozegrana została jubileuszowa, bo X edycja konkursu języka angielskiego "PAIR PLAY" dla uczniów klas czwartych. W konkursie wystartowali reprezentanci 13 tarnowskich szkół podstawowych.

Uczniowie pracowali w parach, rozwiązując zadania sprawdzające umiejętność rozumienia ze słuchu, czytania, pisania, a także znajomość gramatyki i słownictwa. 

Wyniki konkursu prezentują się następująco:

 • I miejsce – Amelia Olszówka i Marcel Mazurkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 15; 
 • II miejsce – Aleksandra Leśniak i Maksymilian Ludwa ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2; 
 • III miejsce – Anna Paciorek i Bartłomiej Miłkoś ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Reprezentanci naszej szkoły – Miłosz Brzozowski i Aleksander Januś z kl. IV b zajęli VII miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki, a laureaci także nagrody rzeczowe. 

Organizatorami konkursu są nauczyciele języka angielskiego: Renata Brzezińska, Marta Horodyska, Patrycja Janiszewska-Przeklasa i Sylwia Szafarz-Zakrzewska, zaś w przeprowadzeniu konkursu pomogli uczniowie klasy I ag.

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział oraz wspólną zabawę z językiem angielskim i zapraszamy za rok!

fot. Sylwia Szafarz-Zakrzewska i Patrycja Janiszewska-Przeklasa

"Na Olimpie" -żywa lekcja historii 2017-04-30 19:39:00

Uczniowie klas czwartych, omawiając temat z historii starożytnej Grecji, sami mogli przebrać się i opowiedzieć kilka słów o greckich bogach i boginiach. Lekcja spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów, którzy wykazali się wielką pomysłowością w przygotowaniu strojów i atrybutów. Pani Renata Brzezińska dziękuje wszystkim uczniom i ich rodzicom za pomysły i zaangażowanie się w tą ciekawą i nietypową lekcję historii. 

DSCF3637.JPG

galeria zdjęć

Dzień szalonej fryzury 2017-04-28 18:37:00

26 kwietnia b.r. Samorząd Szkolny zorganizował dzień szalonej fryzury. Dziękujemy za włączenie się do zabawy.

fot. Renata Brzezińska

Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych "Let's Celebrate English!" 2017-04-27 18:42:00

Drużyna, w składzie: Nikola Lesiak z kl. VI a, Aleksandra Wójcik i Bartosz Słuja z kl. VI b reprezentowała naszą szkołę w V Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych "Let's Celebrate English!" (więcej...)

''Dzień Ziemi'' - zajęcia edukacyjno - ekologiczne w świetlicy szkolnej 2017-04-21 17:46:00

Dnia  22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Ziemia to nasz wspólny dom, więc dbanie o nią jest naszym obowiązkiem, a chroniąc środowisko dbamy o przyszłość kolejnych pokoleń. Również wychowankowie  naszej świetlicy włączyli się w obchody tego święta uczestnicząc w zajęciach, których głównym celem było promowanie postaw ekologicznych wśród dzieci (więcej...)

IMG_7691.jpg

Uroczystość Wielkanocna 2017-04-11 17:54:00

W dniu 11 kwietnia br. wzięliśmy udział w akademii wprowadzającej w atmosferę Świąt Wielkiej Nocy. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy I bg pod kierunkiem księdza Pawła Jakóba, a oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny "Allegretto" pod dyrekcją p. Joanny Stępień.

fot. Jarosław Zakrzewski

Święta Wielkanocne w świetlicy szkolnej 2017-04-10 23:08:00

Zbliżają się Święta Wielkanocne, które są czasem wiary, nadziei, miłości oraz radości i wiosennego nastroju. Również w świetlicy szkolnej można już poczuć wielkanocną atmosferę. W tym przedświątecznym okresie wychowankowie naszej świetlicy uczestniczyli w różnorodnych  zajęciach inspirowanych tymi świętami (więcej...)

IMG_6140.jpg

Kampania "Stop pożarom traw!" 2017-04-06 18:45:00

W dniu 6 kwietnia 2017 r. uczniowie klas I-III wzięli udział w spotkaniu z mł. bryg. Pawłem Mazurkiem z KM PSP w Tarnowie w ramach kampanii Państwowej Straży Pożarnej pod hasłem "Stop pożarom traw!"

Dzieci dowiedziały się o tym, że przełom zimy i wiosny to okres, w którym wyraźnie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Spowodowane jest to wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych. Obszary zeszłorocznej wysuszonej roślinności są doskonałym materiałem palnym, co w połączeniu z nieodpowiedzialnością ludzi skutkuje gwałtownym wzrostem pożarów. Za większość pożarów traw odpowiedzialny jest człowiek. 

fot. Jarosław Zakrzewski

Spektakl profilaktyczny "Zasady prawidłowej komunikacji” 2017-04-07 16:31:00

4 kwietnia 2017 r. uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej wzięli udział w spektaklu profilaktycznym „Zasady prawidłowej komunikacji” – realizacja Teatr Edukacyjny z Łańcuta. Aktorzy wyjaśniali młodym widzom temat Komunikacji Interpersonalnej zabierając widzów w „podróż w czasie”. Wspólnie przyglądaliśmy się za pomocą jakich urządzeń komunikowano się dawniej oraz mieliśmy okazję zauważyć, że „dawniej ludzie lepiej się znali, bo dużo ze sobą rozmawiali i często ze sobą się spotykali…”.

Dzięki tym zajęciom dzieci mogły odkryć, jak ważny i wyjątkowy jest kontakt z drugim człowiekiem. Było to tym łatwiejsze, że zaproponowana forma była atrakcyjna dla młodych odbiorców – piosenka z gestami, skecze, quiz…

fot. Jarosław Zakrzewski

Warsztaty "Narracyjna metoda rozwiązywania konfliktów” 2017-04-07 16:27:00

Ciąg dalszy współpracy ze Specjalistyczną Poradnią Profilaktyczno-Terapeutyczną – tym razem specjaliści poradni zrealizowali warsztaty dla klasy IV a „Narracyjna metoda rozwiązywania konfliktów”. Zajęcia odbyły się 3 kwietnia b.r. i dotyczyły zagadnień ze sfery emocjonalnej, komunikacyjnej i społecznej człowieka.

DSC06385.jpg DSC06388.jpg

Wielkanocna Zbiórka Żywności 2017 2017-04-03 17:47:00

Nasza Szkoła po raz kolejny brała udział w zbiórce żywności organizowanej przez Polski Komitet Pomocy Społecznej. Tym razem akcja była pod hasłem „Wielkanocna Zbiórka Żywności 2017” i odbywała się w całej Polsce w wybranych sklepach spożywczych w dniach 31.03 – 02.04.2017 r.  Zebrane produkty żywnościowe będą wsparciem dla tarnowskich rodzin.

Udział w zbiórce wzięli nauczyciele: Anna Janus, Kinga Bacik, Bożena Bieniek, Anna Damian, Magdalena Sowa-Hebda, Jolanta Szatko, Karolina Bąk, Dorota Sudoł, Patrycja Sikorska, Anna Pędrak, Małgorzata Fal, Adrianna Wicher oraz uczniowie klas IV b, IV c, V a, V b, V c, VI a, VI a, VI b i VI c. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za czas i zaangażowanie.

fot. Patrycja Sikorska

Rekrutacja na rok szkolny 2017/2018 2017-03-29 15:58:00

Szanowni Państwo!

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Tarnowie

ogłasza nabór uczniów do klas pierwszych na rok szkolny 2017/2018. 

Zapisów można dokonywać osobiście od dnia 31.03.2017 roku w sekretariacie Szkoły.

Szczegółowe informacje - tutaj

Klasy IV a i IV b na zielonej szkole w Kościelisku 2017-03-29 09:18:00

W dniach 27 - 31.03 uczniowie klas IV a i IV b wraz z wychowawcami przebywali na zielonej szkole w Kościelisku. Zobacz fotorelację.

XV edycja "Czaru Par" 2017-03-28 12:43:00

W dniu 28 marca 2017 r. odbył się finał miejski konkursu "Czar Par". Od ubiegłego roku startują w nim uczniowie klas III, którzy w parach rozwiązują zadania i łamigłówki zarówno z języka polskiego, jak i matematyki. W jubileuszowej, bo XV edycji konkursu wystartowała rekordowa liczba uczestników - aż 58 par.

W rywalizacji najlepsi okazali się:

 • Igor Pajor i Kamil Pabian ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 - I miejsce;
 • Urszula Zachara i Maksymilian Jagieło ze Szkoły Podstawowej nr 18 - II miejsce;
 • Aleksandra Kocoł i Hubert Drwal ze Szkoły Podstawowej nr 9 - III miejsce.

Wszyscy uczniowie startujący w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a laureaci także nagrody rzeczowe. Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział! 

fot. Jarosław Zakrzewski

Służba Maltańska 2017-03-27 17:06:00

Po raz kolejny w naszej szkole odbyły się warsztaty dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy oraz procedur postępowania  w nagłych wypadkach. Ratownicy Służby Maltańskiej zaprosili 23 marca uczniów klas I – III do poznania tajników ambulansu ratunkowego oraz do ćwiczeń z udzielania pomocy przedmedycznej. Spotkania miały charakter warsztatów, co oznacza, że zajęcia obejmowały też część praktyczną. Uczniowie mieli okazję do zadawania bardzo szczegółowych pytań, ale przede wszystkim ćwiczyli umiejętności na fantomach oraz „poddawali resuscytacji” misie i inne maskotki.

fot. Jarosław Zakrzewski

Klasa 3A w Muzeum Etnograficznym 2017-03-24 17:51:00

22 marca uczniowie klasy 3A uczestniczyli w kolejnym cyklu lekcji muzealnych poświęconych tematyce etnograficznej. Tym razem zostali wprowadzeni w świat tradycyjnych obrzędów i zwyczajów związanych z okresem Wielkanocy. Dzieci wykonały tradycyjne palmy z trzciny wodnej, zielonych gałązek cisu, bibuły oraz zapoznały się z batikową techniką zdobienia pisanek.

20170322_133109.jpg

galeria zdjęć

Wiosna w świetlicy szkolnej 2017-03-24 20:41:00

Dnia 21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna, która jest zapowiedzią słonecznych dni i budzenia się przyrody do życia.

Wychowankowie naszej świetlicy z radością powitali Panią Wiosnę, uczestnicząc w różnorodnych zajęciach ukazujących uroki tej kolorowej, pachnącej i radosnej pory roku (więcej...)

IMG_6106.jpg

Pierwszy Dzień Wiosny 2017-03-24 18:13:00

21 marca witamy wiosnę! Jedną z oznak pożegnania zimy jest zwyczaj niszczenia Marzanny. Przygotowaną ze słomy, kolorowych ścinków materiału i bibuły Marzannę przygotowali uczniowie z klasy II e. Dzieci w barwnym korowodzie pożegnały zimę.

fot. Beata Tomaszewska

Kangur Matematyczny 2017 2017-03-16 20:00:00

W czwartek, 16 marca, tradycyjnie jak co roku, uczniowie klas 2, 3, 4, 5 i 6 szkoły podstawowej oraz 1, 2 i 3 klas gimnazjum wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie „KANGUR MATEMATYCZNY”. Do zmagań z zadaniami konkursowymi przystąpiło aż 120 uczniów (więcej...)

Konkurs języka angielskiego "PAIR PLAY" - eliminacje szkolne 2017-03-15 19:12:00

W dniu 15 marca 2017 r. odbyły się eliminacje szkolne do konkursu języka angielskiego "PAIR PLAY". Wystartowało w nich 11 par czwartoklasistów (więcej...)

Menu
Naklejki
  Szkoła z Klasą  Pajacyk